Zdravá snídaně

Zdravá snídaně - základ úspěšného dne

Zdravá snídaně se musí připravit "v cugu letu". Pro ty co už nerozumějí české němčině, tak zdravá snídaně se musí připravit hodně rychle. Drtivá většina české populace si chce ráno přispat. Málo který čech je masochista, který radostí před pracovním výpraskem nemůže dospat.
Na následujících receptech vám ukážu, že zdravá snídaně = med. Protože ten kudy teče, tam vám šetří za regulační poplatky u lékaře.

Toust s medem jako zdravá snídaně

  1. bílý toustový chleba
  2. medovicový nebo jiný tmavý med
  3. mleta skořice

Tato zdravá snídaně je fakt fofr. Chleba si opečeme v toustovači. Na opečný chleba si kápneme podle chuti tmavý med a kdo chce, tak si ho může ochutit skořicí. Jednoduchý jako kafemlejnek a rychlý jako průjem - účetní Fantoci by řval blahem.

Jako včelař med doslova miluju - proto ho moje zdravá snídaně obsahuje. Nic zdravějšího v našich luzích a hájích nenajdete. Navíc med je stejně prospěšný jako výzva: "politici do cvokhauzu!". Med obsahuje jednoduché cukry, které vás po ránu nakopou líp, než drsná chemie alá české piko. Z toho důvodu kolega včelař používá lžičku medu jako doping během šachových turnajů - asi proto se Kasparov velkým obloukem vyhýbá našemu šachovému kroužku.

Med s jogurtem jako zdravá snídaně

  1. kvalitní bílý jogrut
  2. medovicový nebo jiný tmavý med
  3. naloupané vlašské ořechy

Přátelé nezastírám. Mám řecké geny - to je lepší než řecké dluhy :) Proto tato zdravá snídaně pochází z Řecka. Do hustého jogurtu zamýcháme med a nasekané vlašské ořechy. Na přikousnutí si rozpeču rohlík ze včerejška.

Jogurt kupujte opravdu hustý - když obrátíte kelíkem dnem vzhůru, tak nesmí vypadnout. Kvalitní jogort samozřejmně obsahuje nějaký ten mléčný tuk. Toto se nebojte. Jogurt bez tuku je stejná hovadina jako láska bez sexu nebo úspěch bez přemýšlení. Navíc si zapamatujte jedno moudro. Energie z medu vás nakopne hned a energie z mléčného tuku až za nějakou tu hodinku. Takže budete mít energii až do oběda.

Chleba s máslem a medem jako zdravá snídaně

  1. moskevský chleba
  2. máslo
  3. luční med (světlý)

Zdravá snídaně která se nedá pokazit. Ukrojit chleba umí každý, namazat máslem taky a lžící nabrat med umí i dítě. Med se nakape na namazaný chleba s máslem. Pak už si stačí jenom uvařit čaj s medem a citronem. V létě si můžete místo čaje připravit osvěžující medovou limonádu podle receptu od Františka Herouta: "Letní limonáda jednoduše. Do sklenice pořádná lžíce medu, trochu citronové šťávy a rozmíchat s vodou. Pokud je opravdu teplo pak kousek ledu to jen zlepší".

Používejte jenom opravdové kravské máslo. Pokud se bojíte, že ho ráno nerozetřete na chleba, tak ho večer vyndejte z ledničky. Nemyslete si, že to vyhrajete s rostlinejma hmotama s označím light. To jenom čeští akcionáři si myslí, že jejich zaměstnanci mají mít víkendy "light", dovolenou "slim" a osobní volno žádné. Chlap musí mít sílu praštit do stolu a tu mu dá jenom vydatná bašta! Proto používejte poctivé kravské máslo.

Ochucené máslo namazané na pečivo

Zdravá snídeně může být i pečivo natřené ochuceným máslem. Takový recept ná hlavně tu výhodu, že je opravdu extrémně rychlý. Tedy pokud jsme si ochucené máslo připravili den předem a jenom ho před snídaní vytáhneme z ledničky.
Recept na ochucené máslo je jednoduchý. Pamatujte si, že nejlépe se pracuje s měkkým máslem. Proto je ho dobré před úpravou vytáhnout na několik hodin z ledničky. No a teď už stačí jenom přidat do másla příchuť podle následujících receptů:

Červené máslo

V osolené vodě krátce povaříme na kolečka nakrájenou šalotku. Tu scedíme, rozmixujeme a  promícháme se stejným množstvím másla. Kdo chce, ten si může máslo okořenit, ale já to raději dělám až po namazání na chleba. Úplně stejným způsobem si můžeme připravit česnekové máslo. Tedy povaříme stroužky česneku...

Sardelové máslo

Ve dvojnásobném množství sádla rozetřeme sardelové řezy (např. 100 g sardelových řezů na 200 g másla).

Máslo po vinařsku

Do hrnce dáme trochu červeného vína, ve kterém si povaříme na jemná kolečka nakrájenou šalotku. Jakmile se objem vína vyvaří na polovinu, tak podle chuti osolíme, opepříme, zakápneme citronovou šťávou a přidáme trochu nasekané zelené petrželky. Kastrůlek stáhneme z ohně, přidáme máslo a všechno dobře rozetřeme a promícháme.

Věřte tomu, že takto upravené máslo rozetřené třeba na bagetu je mnohem chutnější něž klasika. A navíc díky tomuto receptu získáte nejen tip na zdravou snídani, ale třeba i tip na domácí bagetku, kterou si vezmete do práce na svačinu.

© Fotis Fotopulos, 2012
Toust s medem
Med s jogurtem
Chleba, máslo a med
Ochucené máslo
Last Minute Dovolená