Guláše
České recepty
Chorvatské recepty
Zajímavé odkazy

Česká kuchařka

Kategorie receptů české kuchyně:

Klasické recepty české kuchyně Recepty na zdravou snídani Recepty na rychlý oběd Recepty na rychlou večeři
České recepty - domácí výroba České recepty salátů Recepty na polévku Recepty na omáčku
Jehněčí maso recepty Telecí maso recepty Hovězí maso recepty Vepřové maso recepty
Recepty na bezmasá jídla Recepty na králíka Recepty na sladká jídla Ryby recept
Recepty na bezmasá jídla Pomazánky recepty Pomazánky bábovky

Jak vznikla česká kuchařka

V životě každého z nás přijde chvíle, kdy opustí rodné hnízdo a přestěhuje se do nějakého pronájmu. Jistě, je to úžasný pocit samostatnosti, ale na druhou stranu toto rozhodnutí přináší i jisté provozní novoty. Třeba to, že najednou je lednička prázdná a nikdo ji nedoplňuje. Po probuzení člověka nečeká připravená snídaně atd. Za této situace se člověk musí naučit vařit ať chce nebo nechce. Přátele nezastírám, moje začátky s vařením byly prekérní. Od čínským polévek jsem přešel k polévkám ze sáčku. Ty jsem vylepšoval dalšími surovinami až z toho vznikla hustá hmota. Což o to, tam hmota zasytila, ale za velké dávky sebezapření. Takhle to dál prostě nešlo a začal jsem se učit doopravdy vařit.
Od mých prvních pokusu za sporákem už uteklo dobrých dvacet let a za tu dobu jsem nashromáždil tolik receptů, že tomu dneska nemůžu uvěřit. Vlastně receptů je tolik, že už vydají na celou českou kuchařku. Českou kuchařku pro lidi co mají rádi českou kuchyni, ale s vařením mají pramalé zkušenosti. Českou kuchařku která přináší také už i pozapomenuté recepty, které jsou jednoduché a kupodivu dobré.
Vlastně každý český recept je napsaný tak, jak kuchtí muž amatér v kuchařské zástěře. Žádné měření, vážení ale takový ten lovecký přístup. Hrábnout rukou do sáčku a jen tak podle „kvalifikovaného odhadu“ obsah ruky vysypat do hrnce. Přátelé, tuto knihu jsem postavil na tezi, že vařit se má pro radost a ne pro stres typu jestli to tam není moc nebo málo atd. Proto jsem k jednotlivým kapitolám připsal i krátké pojednání, které si dělá z nás čechů legraci. Doufám, že jako legraci to budete brát i vy čtenáři – opravdu za tím nehledejte nic jiného. Ale dost slov přátele, slova ještě nikdy nikoho nenasytila a kdo chce zažít tvůrčí činnost nechť se rovnou pustí do vaření.
Milovníci knih si mohou v nakladatelství Dona objednat Kuchařku pro přátele. Je to kuchařka kterou jsem napsal a ve které jsou všechny recepty, které jste nenašli na těchto stránkách.

Dobrou chuť.

© Fotis Fotopulos, 2011
Půjčky