Recepty na omáčky

Recept na omáčku umí divy

Omáčka je nejkouzelnější jídlo české kuchyně. Nevěříte? Hned vám to vysvětlím. Díky omáčkám můžeme připravit nepřeberné množství chuťových kombinací a navíc jsou mimořádně praktické. Při vaření vývaru dostáváme nejen chutnou polévku, ale i maso. Takové maso už jenom stačí nakrájet na plátky, během deseti minut se uvaří omáčka a v mikrovlnce se knedlík ohřeje za minutku. Že je to jednoduché a mimořádně praktické. A to ještě nejsme u konce. Jen počítejte se mnou. Vývar vaříme z hovězího, vepřového nebo drůbežího masa. To jsou tři druhy masa. K tomu připočítáme 15 druhů omáček. To už máme 45 kombinací jídel, ke kterým si můžeme zvolit z několika druhů příloh. Může to být knedlik, rýže, brambory či těstoviny. Prakticky můžeme za půl roku neuvařit stejné jídlo a to jenom díky omáčkám.

Recepty na omáčky zvládne každý

Uvařit omáčku je snadné. Při vaření se stačí řídit postupem, který vás povede krok za krokem k uvaření prímové omáčky. Snadno tak získáte hotový středobod českého talíře. Ano, omáčka takovým středobodem je. Zvyšuje totiž chutnost a poživatelnost celkem suchých pokrmů jako je třeba knedlík.
Při přípravě omáček je užitečné znát recept na jíšku, kterou se omáčka zahušťuje.

Každý z receptů je něco jako moje rodinné stříbro - jsou to totiž po léta prověřené dobroty. Některé z nich dokonce vyšly v knižní podobě v kuchařce s názvem Kuchařka pro přátele v nakladatelství Dona. To je zárukou toho, že recepty na omáčky jsou skutečně kvalitní, opravdu odzkoušené a lidem chutnají.

Přeji dobrou chuť

© Fotis Fotopulos, 2011
Rajská omáčka
Koprová omáčka
Znojemská omáčka
Sýrová omáčka
Křenová omáčka
Bešamelová omáčka
Houbová omáčka
Šípková omáčka
Omáčka na špagety