Bramborové knedlíky s uzeným

Ingredience na bramborové knedlíky plněné uzeným:

  1. cca. půl kg ve slupce uvařených brambor
  2. kousek uzeného masa
  3. cca. 200 g hladké mouky (použijte podle potřeba)
  4. 1 vajíčko
  5. olej na smažení
  6. sůl

Recept na bramborové knedlíky plněné uzeným masem

Bramborové knedlíky plněné uzeným masem si připravíme tak, že si na středním struhadle nastrouháme oloupané ve slupce vařené brambory, podle chuti si je osolíme, uděláme v nich důlek a rozklepneme do nich vajíčko:

bramborové knedlíky plněné uzeným masem - příprava

Hnětením uválíme těsto ke kterému začneme postupně přisypávat hladkou mouku (během přisypávání stále hněteme). Hladké mouky použijeme tolik, až se nám bramborové těsto přestane lepit na prsty:

bramborové knedlíky plněné uzeným masem - těsto

Pracovní povrh si posypeme hladkou moukou a z těsta si vyválíme dlouhé válečky, které si nožem pokrájíme asi na délku palce:

bramborové knedlíky plněné uzeným masem - plnění

Pak si na kostičky nakrájíme uzené maso - kvůli šťavnatosti je nejlepší použít uzený bůček. Z pokrájeného bramborového těsta si vytvoříme placku, kterou naplníme pokrájeným uzeným masem a z placky vytvoříme kuličku s uzeným masem uvnitř. Takto vytvořené bramborové knedlíky si uvaříme ve vodě - hotové bramborové knedlíky plněné uzeným masem vyplavou na hladinu. Pro plnění používejte jenom pěkné uzené maso jako například toto:

uzené maso na plněné bramborové knedlíky

Uvařené bramborové knedlíky si slijeme - pokličkou uděláme úzkou mezeru a vodu z hrnce vylijeme do dřezu. Na pánvičku nalijeme olej, na kterém bramborové knedlíky plněné uzeným masem opečeme ze všech stran a tím vytvoříme na nich pěknou tvrdou slupičku:

smažení bramborových knedlíků uzeným masem

Bramborové knedlíky plněné uzeným masem nejlépe chutnají s dušeným kysaným zelím, které ještě můžeme vylepšit osmaženou cibulkou na celá kolečka (ty já pro dnešek vynechal):

bramborové kendlíky plněné uzeným masem

Pokud nemáte uzené maso, tak stejně úspěšně můžete bramborové knedlíky naplnit škvarkami. Z bramborových receptů můžete také ochutnat recept na bramboráky nebo bramborový guláš.

© Fotis Fotopulos, 2013
Bramborové recepty
Francouzské brambory
Šulánky s makem
Bram. knedlíky s uzeným
Last Minute Dovolená