|
Ke kančímu guláši se nejvíce hodí jemný knedlík. Nebyl bych to já, abych si recept na kančí guláš neupravil podle své chuti:
Recept na kančí guláš je jednodušší, levnější a rychlejší, ale stojí za to. Část surovin z předchozího receptu potřebovat nebude:
Kančí maso si nakrájím na kostky. Cibuli si jemně pokrájím aby se kančí guláši dobře rozvařila a tak udělala hustou omáčku. Mezitím si v kastrolu rozpálím sádlo na kterém pruce opeču maso aby se zatáhlo. Důležité je aby všechna šťáva zůstala v mase - není na to když má kančí guláš šťavňaťoučké masíčko. Jakmile se maso zatáhne, tak ho zapráším červenou paprikou. Důkladně a hlavně rychle promíchám aby paprika nezhořkla a zaliju kančí guláš vodou. Přidám ke guláši cibuli a doliju vodu tak, aby byla cibule a maso ponořené. Kančí guláš okořeníme a na mírném planeni vaříme tak dlouho až maso změkne a cibule se rozvaří. Při vaření dáváme pozor aby se kančí guláš nepřipálil - mícháme ho a případně doléváme vodu. Během míchání můžeme popíjet rum, ale bacha na starou...
Neodpustím si ještě jednu radu na závěr. Moc vody do kančího guláše nepřilévejte. Smyslem je vytvořit hustou omáčku, která vznikne rozvařením cibule a odpařením části vody.
Díky moji částé pracovní fluktuaci jsem měl možnost potkat kolegu myslivce. Jinak bych nikdy nezískal recept na kančí guláš. S kančím masem se v masně často nesetkáte a proto kančí guláš nemá v českých rodinách velkou tradici. Odskoušené recepty na kančí guláš mají jenom rodiny s mysliveckou tradicí. Navíc v té době byla "černá" (tedy divoká prasata) přemnožena, proto bývalý kolega střílel jednoho kance za druhým. Díky tomu měl přebytek kančího masa, které nabízel úplně každému. Dokonce i mě - už tehdy se o mě šířily fámy, že jsem kyselina, která sešere všechno :) No a s masem jsem navrch dostal i recept na kančí guláš.