Hovězí maso s rajskou omáčkou

Ingredience na hovězí maso s rajskou omáčkou:

 1. 4 plátky hovězího masa na vaření (hovězí přední)
 2. 1 jeden houskový knedlík
 3. 1 lžíce slunečnicového oleje
 4. 1 lžíce hladké mouky
 5. 2 cibule
 6. 1 lžíce cukru
 7. 1 jeden rajský protlak
 8. nové koření
 9. špetka skořice
 10. 1 kulička černého pepře
 11. 1 bokový list
 12. sůl
 13. pepř

Recept na hovězí masou s rajskou omáčkou

Hovězí maso s rajskou omáčkou si podle tohoto receptu může uvařit opravdu každý. Nejdříve si dáme uvařit hovězí maso, protože to trvá ze všeho nejdéle. Do hrnce nalijeme vodu, přidáme celou cibuli, zrnko nového koření, bobkový list, kuličku pepře, sůl podle chuti a samozřejmně plátka hovězího masa. Maso vaříme tak dlouho, až je měkoučké.
Získáme tím nejen měkoučké hovězí maso, ale i kvalitní vývar. Ten použijeme při přípravě rajské omáčky a také při přípravě vývarové polévky (stačí jenom přidat kořenovou zeleninu) - tímto způsobem si připravíme kompletní oběd.

Jakmile nám začne měknout hovězí maso, tak začneme připravovat rajskou omáčku. Nejdříve si v drobně nakrájíme cibuli, kterou si zpěníme v hrnci na rozpáleném oleji. Zpěněnou cibulku zaprášíme moukou, kterou důkladně rozmícháme tak, aby se nám nevytvořili nežádoucí hrudky - tutu práci si můžeme usnadnit tím, že použijeme jíšku. Tak jsme si základ omáčky zahustili a už jenom stačí přidat a pořádně rozmíchat rajský protlak, který si podle potřeby naředíme vývarem z hovězího masa. Pokud použijete vodu, tak musíte přidat do omáčky bobkový list, nové koření, kuličku pepře. Nakonec omáčku povaříme, podle chuti osladíme a osolíme (pokud ji vaříme pro děti, tak přidáme i trochu skořice). V hrnci si na oleji zpěníme druhou drobně nakrájenou cibuli, kterou zahustíme moukou a zasmahneme.

S hotovou omáčkou se blížíme k samotnému závěru. Ten spočívá jenom v tom, že si koupený houskový knedlík nakrájíme a v mikrovlnce ohřejeme. Na talíř dáme plátek hovězího masa, knedlíky podle libosti a naběračkou podlejeme rajskou omáčku. Ani to nebolelo a hovězí maso s rajskou omáčkou máme hotové. Všem přeji dobou chuť.

Recept na hovězí maso s rajskou omáčkou

Dneska cena hovězího hodně prodražuje recept na hovězí maso s rajskou omáčkou. Proto stále častěji místo hovězího masa používám karbanátek nebo třeba plněnou papriku sekaným masem.

© Fotis Fotopulos, 2012
Svíčková na smetaně
Kuře na paprice
Vepřo knedlo zelo
Hovězí s rajskou
Bramboráky
Smažený sýr
Vepřový řízek
Lečo
Kachna se zelím
Kapr na modro
Last Minute Dovolená